Peapreemia Vana-Kalamaja tänava võistluselt19/10/2017

Kavakava_kasvulava plakat

Eriti hea meel on teatada Vana-Kalamaja tänava arhitektuurikonkursi võidust. Näitust võistlustöödest saab näha GAG-i uues hoones või meie tööga tutvuda siin.

 

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida uus ja oluliselt jalakäija- ja ratturi sõbralikum lahendus Vana-Kalamaja tänavale. Võistlustöödelt oodati silmapaistvaid, kuid samas miljöötundlike arhitektuurseid ettepanekuid ka Kalamaja keskväljaku ja Balti jaama ette kavandatava väljaku kujundusele. Meie töö puhul tõstis žürii esile ühtlast inim-mõõdulist ja miljöötundliku kujundust ning oskust ühendada tervikuks Kalamajalik intiimsus linliku suurejoonelisusega.

Dearq No20: Mujeres en Arquitectura27/09/2017

kavakava_17 dearq

Colombias Bogotas 31.10-01.11.2017 toimuva II DEARQ rahvusvahelise sümpoosiumi: Mujeres en Arquitectura erinumbrisse on jõudnud ka kai projekt.

Vanasadama Masterplaani finalistid04/05/2017

kavakava_port master plan

Kavakava ja AZPML konkursitöö valiti kolme finalisti hulka!

 

Täna avalikustati Tallinna Vanasadama Masterplaani žürii poolt väljavalitud tööd, kes jätkavad järgmises etapis. Kolm edasipääsenud arhitektuuribürood on MMUF nime all töö esitanud Alver Arhitektid, Streamcity töö taga olnud Zaha Hadid Architects ning Tõus ja Mõõn koostajad Kavakava ja Alejandro Zaera-Polo Maider Llagune Arhitecture.

 

Tallinna Sadam kuulutas 2016.aastal välja Vanasadama arendusplaani ehk Masterplaani 2030 ideekonkursi eesmärgiga leida pikaajaline terviklahendus, mis on aluseks sadama-ala kinnisvaraarendustest ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamiseks sadama funktsioonidega. Tallinna Sadamal on plaanis tuua sadamafunktsioonide kõrvale Vanasadamasse rohkem linnalist arendust ning muuta piirkond kergesti läbitavaks ning atraktiivseks linnaruumiks.

EKA Soojuskatedraal30/04/2017

kavakava_tootsi big section

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna tudengite eestvedamisel toimus pühapäeval, 30. aprillil algusega kell 12.00 Tootsis suletud briketivabrikus aktsioon “Soojuskatedraal”. Arhitektuuritudengid tutvustasid üritusel õppeaasta jooksul arhitektide Siiri Vallneri ja Indrek Peili (Kavakava arhitektuuribüroo) juhendamisel valminud töid, mis tegelevad turbavabrikule uue funktsiooni leidmisega.

 

“Soojuskatedraali” aktsiooni korraldava tudengimeeskonna juhendaja, arhitektuuriosakonna professori arhitekt Andres Ojari sõnul keskendutakse tudengitega sel kevadel paikadele, mis äratust ootavad. “72 aastat turvast briketiks pressinud Tootsi briketivabrik oma ajaloolise hoone ning tööstuspärandiga on omamoodi uinunud kaunitar, mis vääriks uut elu. Olgu selleks siis muuseum, vabaajakeskus koos tööstus- või serveripargiga, mis suudaks pakkuda kohalikule kogukonnale uut hingamist, luues taas töökohti ning võimaldades Tootsil olla uue rahvusvahelise võrgustiku osa.”

 

“Soojuskatedraal” kuulub “Lõppmängu” sündumusesarja, mida korraldab Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse arhitektuuritudengite rühmitus ARHIABI. Sarja raames lavastavad nad erinevaid stsenaariume Eesti erinevate linnade argiruumis läbi sekkumiste ja installatsioonide, kutsudes kohalikke elanikke nii osalema kui ka lihtsalt vaatama.

Mereääre visioon avalik01/04/2017

Model

Laupäeval, 1. aprillil toimus näituse „Kes loob linna?“ raames vestlusring värske Tallinna Mereääre visiooni teemal.

 

Kesklinna merepoolne külg on Tallinna üks võtmekohti, Linnaplaneerimise Ameti tellimusel ja Arhitektuuirkeskuse vahendusel valmiva projekti eesmärgiks on luua ruumilised alused ala arenguks lähemate aastakümnete jooksul.

 

Visiooni tutvustasid autorid büroodest Kavakava, Linnalabor ja Linnalahendused, kommentaare jagas Tallinna Linnaplaneerimise Amet.