Vana-Kalamaja tänav

Vana-Kalamaja tänav
Vana-Kalamaja tänav saab üle Jaama platsi ühendatud vanalinnaga.
Vana-Kalamaja tänav
Kalamaja platsi lahendus ühendab pargi ja väljaku eeliseid. Keskne ruudukujuline väljak on ümbritsetud uue puiestikuga. Väljaku keskosas paikneb lihtne, kerge ja ajutise olekuga ehitis koondnimega Kogukonna Maja. See ühendab endas nii äri- kui ühistegevust ning seeläbi elavdab tegevusi väljakul.
Vana-Kalamaja tänav
1. Tänava keskel on jalakäija (tänavaruum on jaotatud ebasümmeetriliselt - autotee on viidud keskteljelt nihkesse. See rõhutab visuaalselt jalakäija keskset positsiooni tänavaruumis). 2 Autotee laius on visuaalselt minimeeritud. 3 Kogukonna tänav (tänava olulisem kujunduselement on keskne tänavamööbli ja haljastuse riba. Miniaiad haljastuskastides on kohalike inimeste kureerida). 4 Jätkuvus ja mitmekesisus (jätkuv piiritletud laiusega jalakäigu sillutis ja miniaiad koos kokkukuuluva mööbliga annavad tänavale selgelt eristuva ja äratuntava ühtsuse, samas loovad ka ettearvamatu ruumi, paljususe ja mitmekesisuse).
Vana-Kalamaja tänav
Lahendused soosivad pop-up ja ajutisi tegevusi tänaval. Näiteks võimaldab paneelidena avatav plankaed privaatset aiaruumi ajutiselt liita tänavaga (nt pühapäeva kohviku või aiakontserdi puhul). Kinnises olekus on tegu tavalise Kalamaja plankaiaga.
Vana-Kalamaja tänav
Mere poolses otsas lõpetab tänava tõstetud horisontaalne vaateplatvorm – iga Kalamajalase merevaatega elutuba.
Vana-Kalamaja tänav
Välja on pakutud tänava elementide kataloog. Elementide asukohad pole ette määratud, need paigutatakse koostöös tänavaäärsete majade elanikega ja on ajas muudetavad.

Asukoht: Vana-Kalamaja tänav, Tallinn
Tellija: Tallinna Linnavalitsus
Arhitektuurikonkurss: I preemia, 2017

Arhitektid: Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke

Ala suurus: 1.1km