Rapla Keskväljak

Rapla Keskväljak
Vaade väljakule ja purskkaevule
Rapla Keskväljak
ROHELINE TELG Peatänavaga ristuv telg ühendab kokku Rapla olulisemad rohealad, selle telje keskpunktiks on uus väljak. Väljaku ja kooli vahele, turu alale on kavandatud uus tegevuste park. Väljaku üks kitsam külg avaneb täielikult uude parki. Tekib uus esinduslik linnaruum, mis ühendab linnaväljaku kooli, jõe ääre ning Lastepargiga.
Rapla Keskväljak
VÄLJAKU SUURUS Arvestades, et hoonestus on Raplas max 3-4 kordne, ei saa ka väljak ülearu suur olla. 40x100m suurune väljak jätab piisavalt ruumi, et selle perimeetrile tekiks heade mõõtudega uued krundid vajalikele hoonetele. Väljak jaguneb kahele poole Tallinna maanteed. Läänepoolsel küljel säilib kõrghaljastus ja see on ilmelt pargilaadsem.
Rapla Keskväljak
VÄLJAKU PIND Väljaku pind on reljeefne. See aitab luua piiritletuse ja lõpetatuse tunnet olukorras, kus kõik väljaku küljed ei ole veel hoonestatud. Reljeef järgib peamisi käigusuundi ja tõstab esile erinevad tegevused platsil. Reeglina on rahulikumad olemiskohad kõrgemal ja peamised käigusuunad jäävad "orgudesse". Peatänava sõidutee on väljakuga samas pinnas ja rahustatud liiklusega. Reljeefi kõrguste erinevus on max 2m.
Rapla Keskväljak
Vaade pargist
Rapla Keskväljak
Väljaku plaan
Rapla Keskväljak
Vaade väljaku kagunurgast turuhoone suunas. Väljak on kaetud heledate betoonist plaatidega (plaadi suurus ca 1x1.6m). Plaadid on grupeeritud 4x4 kaupa ristkülikutesse. Ristkülikute vahel on tumedamast graniidist peened randid. Astmed, istmed jmt on samuti heledast betoonist. Väljaku reljeefsed küljed, mis tõusevad ümbritsevast maapinnast kõrgemale, on kaetud peegeldavate metall-lehtedega.
Rapla Keskväljak
Vaade väljakule ja uuele turu varikatusele
Rapla Keskväljak
Vaade väljaku mängunurgale

EV 100 arhitektuurikonkurss

 


 

Asukoht : Rapla
Tellija : Rapla Vallavalitsus
Arhitektuurikonkurss : 2015, I preemia
Arhitektid : Siiri Vallner