Kuressaare peremajad

Kuressaare peremajad
Hoonete paigutus jagab krundi kaheks pooleks: tänava pool linnalikuma iseloomuga esiplats ning krundi sisemuses looduslikum aiaosa. Sillutatud esiplats on avatud tänavale, siin on võimalus jälgida möödujaid ja osa saada linnamelust.
Kuressaare peremajad
Kuressaare peremajad
Iga peremaja on L-kujuline ning koosneb viilkatusega mahust tänava ääres ja kaasaegsemast klaasisest mahust aia pool (elutuba ja köök).
Kuressaare peremajad
Peremajade lahendus põhineb mõlemas asukohas ühel ja samal hooneühikul. Nii plokistatud paariselamu kui üksikelamu on kokku pandud samadest elementidest.
Kuressaare peremajad
Hoonete paigutus jätkab Kuressaare vanalinnale omast tänavaruumi. Hooned on toodud tänava äärde ning peremajade sissepääsud on tänava poolselt küljelt. Sissepääsud on esile tõstetud väikeste platsidega. Aed jääb tänavalt varjatuks ning aeda avanevad majad avarate terrassidega (lõunasuund).
Kuressaare peremajad
Ruumide jaotus on selge ja kergelt haaratav. Ruumid on jagatud kahte suuremasse gruppi - magamistoad ja nendega seotud abiruumid on mõnevõrra eraldatud elutoa-köögi blokist. Selline ruumipaigutus on tüüpiline eramajades ja sobib hästi erivajadustega lastele. Tekib rahulik magamistubade tsoon, mida ei sega samaaegsed aktiivsemad tegevused elutoas.
Kohtu tn 27a
Kuressaare peremajad
Tolli 9

Peremaja välisilme sarnaneb tavapärase eramuga. Välditud on institutsionaalset muljet – sarnasust lasteaia või muu taolise hoonega. Heas mõttes tavalisus on üks lahenduse eesmärke. Põhineb ju peremajade kontseptsioon soovil sobituda tavaliste perede vahele, et pakkuda lastele võimalikult loomulikku kasvukeskkonda.

 


 

 

Asukohad: Tolli 9 ja Kohtu 27a, Kuressaare

Tellija: Sotsiaalministeerium

Arhitektuurivõistlus: 2012, I koht

Valmimine: 2014

Arhitektid: Siiri Vallner, Katrin Koov, Kaire Nõmm (Ragnar Põllukivi, Reedik Poopuu)

Netopind: Kohtu 27a 230m² Tolli 9 275+275m²